O autorce

Witam,

Nazywam się Aleksandra Barbara Tabędzka i jestem adwokatem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Od września 2013 roku prowadzę w Poznaniu własną kancelarię adwokacką, wchodzącą w skład grupy TWZ-Adwokaci.

W listopadzie 2013 roku otworzyłam filię kancelarii w Puszczykowie i wraz z koleżanką adwokatem Anną Zagierską nawiązałam wspólpracę z lokalnym miesięcznikiem „Kurier Puszczykowski”, gdzie wspólnie redagujemy kolumnę „w prawo i prosto”, której celem jest pomoc czytelnikom w rozwiązywaniu ich prawnych problemów. To właśnie dzięki tej współpracy narodził się pomysł na blog, który miałby w przystępny sposób traktować o meandrach prawa.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwerystecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłam dwuletnie Studium Prawa Brytyjskiego i Europejskiego – The University of Cambridge – Diploma in „An Introduction to the English and European Union Law” oraz podyplomowe studium z zakresu bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W latach 2010-2012 odbywałam aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu, zakończoną z sukcesem egzaminem państwowym.

Specjalizuję się głównie w prawie rodzinnym. Nie są mi jednak obce zagadnienia szeroko pojętego prawa cywilnego i administracyjnego. Występuję także jako obrońca w sprawach karnych. 

Zajmuję się też doradztwem prawnym w zakresie refinansowania i renegocjowania zobowiązań wobec banków oraz prowadzeniem negocjacji i przygotowywaniem niezbędnych dokumentów w imieniu klientów.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą trójki dzieci, które nigdy nie pozwalają mi się nudzić 🙂 Od urodzenia mieszkam i pracuję w Poznaniu. Lubię dobre książki w towarzystwie dobrego wina.

W wolnych chwilach próbuję swoich sił w kuchni. Marzę by przebiec maraton :))